
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1 V |
| Min Input Voltage | 3.3 V |
| Output Current | 150 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Load Regulation | 0.5 % |
| Line Regulation | 0.05 %/V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10282
Ext.Price$0.10282
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10282 | $0.10282 |
| 10 | $0.10042 | $1.00420 |
| 50 | $0.09933 | $4.96650 |
| 100 | $0.09826 | $9.82600 |
